Merkezimizin kuruluş amacı; kişilerin hayatlarında yaşadığı rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi etmektir. Bunu yaparken kişilerin sosyal yaşamlarını da desteklemektir.

Etkinlik

İnsan nedir ki? İnsan neden ve nelerden var olur? Ya da nasıl insan olunur acaba? Siz düşündünüz mü bilmiyorum? Bu düşüncenin peşinden koşarken vardığım yer beni şaşırttı. Ve bulduğum cevaplar çok ironikti. Bir cevabın daha peşinde koşmak zorunda kaldım. O da ruhsallık neydi ve neden oluşurdu?
Ruhsallık deyince aklımıza sadece ütopik düşünceler gelir. Bunu sizin sadeleştirdim. Bulduğum ilk temel inançlardı. İnancı yanımıza alıp devam ettiğimiz yolda inancımızın gölgesini yöneten düşüncelerimiz olduğunu fark ettim. Ve bunun kalıpları olduğu ve içindeki bir sistem ile hareket ettiğini buldum. Devam ederken ruh hallerimizin bir üst katmanı olarak değerlerle tanıştım. Değerler bensiz hayatta olmaz dedi. Değerlerimiz olmadan katmanlarımız birbiriyle bağlanmıyor. Hepsine içinde barındıran besleyen ve bizi biz yapan kimliklerimiz. Kimliklerimizin toplamı kişiliğimiz olduğuna ile sonlandırdım. Fakat 2 sistem ile karşılaştık doğal sistem ve düzenleyici sistem doğal sistem içinde yaşadığımız düzenleyici sistem doğal sistemi yönettiğimiz sistemdir. Ve bunları değerleri misafirlerimizle paylaşmak için event hazırladık. Etkinliğimiz de bu bilgileri paylaşarak farkındalık yarattık. Misafirlerimizin dünyaya farklı bir penceren bakmasını sağladık.

Sorular :
1. İşinizin en zor yanı nedir? Mesela danışanlarınızı dinledikten sonra kendinizi nasıl
hissediyorsunuz?
Cevap: Terapistliğin en sevdiğim yanı bu zor vakaları çözmek ve onlarla çalışmak. Kendimi kötü hissettiğim taciz ve tecavüz vakaları oluyor.

2. Yoğun tempoda kendinize ve ailenize vakit ayırabiliyor musunuz? Neler yaparsınız boş vakitlerinizde?
Cevap: Ayırabiliyorum. Çünkü bunu yapamadığım gün hayattaki dengemi kaybetmişim demektir. Çünkü iş hayatınızda edindiğiniz tüm stresi ailenizle, arkadaşlarınızla ve kendinize ayırdığınız zamanla ve paylaşımla deşarj ve şarj olabilirsiniz. Yani iş hayatındaki yoğunluğu ailenizle dengelersiniz. Aileme, arkadaşlarımla geçirdiğim vakit kendime ayırdığım vakittir. Onlar beni ben onları beslerim. İnsan kendine vakit ayırmazsa bir süre sonra savrulma yaşar buda depresyona girmesine neden olur.
Benim için boş vakit hiçbir şey yapmadığım vakittir. Tabi bunu yapmak yılda 2 kez falan olabiliyor.

3. Sizi her zaman şık görüyoruz. Modamı kendinize yakışan mı desek bunu nasıl tamamlarsınız?
Cevap: Teşekkürler. Modayı takip edip, kendime yakışanı giyinmeyi tercih ediyorum. Aslında herkesin kendine özgü bir çizgisi vardır. Ve moda ne olursa olsun genelde o çizgiden çıkmazlar. Farkında olmadan seçerler. Yani giyinmek de psikolojik bir seçimdir. Dikkat ettiğim diğer nokta gün içindeki planıma göre kıyafet seçimimi yapıyorum.